Etiketler

, , ,

hacivad-reklam-ajansı--brandium-dışReklam Ajansı

Bu yazımda neden bir reklam ajansı kurduğumu anlatmak istiyorum. Yaklaşık 2007 yılından 2014 yılına kadar yoğun olarak sinema hakkında yazılar yapmaya çalıştım. Amacım sinema konusunda kendimi geliştirmek ve doğru, dürüst paylaşımlar yapabilmekti.

2014 yılıyla birlikte İstiklal Caddesinde kurduğum meyfilm firmasının müşterilerine bağlı olarak çekim çalışmalarına yoğunlaşmak zorunda kaldım. Montaj ve tanıtım filmi çekimleri yoğunlaştı. Bir yandan İstanbul Üniversitesinde felsefe okumaya çalıştım bir yandan da Beykent Üniversitesinde sinema yüksek lisansı yaptım. Bu dönem iki okulu da bitirecek gibi görünüyorum.

Web Tasarım

Tanıtım filmi çektiğim firmalar benden web tasarım çalışmaları da yapmamı istedi, kurumsal kimlik tasarımı da. Bende bana gelen bu dalgayı bir şekilde göğüslemek istedim. Ajansımı kurdum.

Film çekimi yapabilmek için maddi imkanlara ihtiyacımız var ve benim uzun süredir yaptığım bakanlık başvuruları olumsuz sonuçlandı:) Gülüyorum evet, çünkü istediğim filmleri yapabilmek adına çıktığım bu yolculukta kafamın biraz daha çalışmasını sağlayan temel faktör bu başvuruların başarısız olması diyebilirim.

Bu başarısızlıklar kendimi daha fazla geliştirmemi sağladı. Bu anlamda başarısızlıklarıma minnet borçluyum.

Dijital Reklam Ajansı

Şu sıralar dijital reklam ajansı ve reklam ajansı arasındaki farklar üzerine bir yazı yazmaya çalışıyorum. Reklamcı olmaya yelteniyorum diyelim. Reklam dinamiklerinin auter (otör) sinemacıların yapımcılık yönlerini geliştirebilmeleri için büyük bir etkisi olabilir diye düşünmeye başladım.

Reklamcılık, öngördüğüm kadarıyla benim dünyaya olan maddi bağlarımı kuvvetlendirecek ve her zaman sürekli tekrar ettiğim iki yönlü yönetmen olma yolunda elimdeki kozları kuvvetlendirecek.

Belki uzun bir süre daha film yapamayacağım, ama aldığımız manevi eğitim sonucu dert etmeyi bırakalı uzun zaman oldu. Yazılarıma çok farklı konseptlerde devam ediyorum, ekip olarak çalışmalarımızı ve beni hacivad.com adresinden takip edebilirsiniz.

Selamlar

Reklamlar